default_mobilelogo

fides03XIII Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria” im. ks. ppłk Zbigniewa Stefaniaka, który odbył się w Klubie 1 Pułku Saperów w Brzegu, miał niepowtarzalny klimat.

Patronatem honorowym objęli go: Marszałek Województwa Opolskiego, Starosta Powiatu Brzeskiego, Burmistrz Miasta Brzeg i Dowódca 1 Pułku Saperów.

Przez kilka godzin w Sali Pamięci podczas konkursu trwała cisza i panowało skupienie. Ze sceny padały słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna, zaczerpnięte z polskiego sztandaru Wojska Polskiego, tak ważne i piękne dla każdego Polaka. Miło było słuchać młodych ludzi ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, którzy przyszli ubrani odświętnie i z wielkim szacunkiem recytowali wiersze.

O ważności tematu mówił zastępca dowódcy 1 Pułku Saperów ppłk Zbigniew Jarząbek, który otworzył konkurs. Wiele razy wspominano ks. Zbigniewa Stefaniaka – nieżyjącego kapelana wojskowego, który był gorliwym i płomiennym kapłanem. Chwile wzruszeń przeżyła rodzina księdza Zbigniewa Stefaniaka, która corocznie jest obecna na spotkaniu i wręcza swoje nagrody.

Do rywalizacji w konkursie stanęły również uczennice naszej szkoły: Weronika Krzywa, Celina Czajkowska i Dagmara Szczepańska. Wszystkie otrzymały wyróżnienia, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

lucas

 Fides et Patria  Fides et Patria  Fides et Patria
 Fides et Patria  Fides et Patria  Fides et Patria
 Fides et Patria