default_mobilelogo
17 września 2021 roku w Szkole Podstawowej SPSK w Michałowicach, odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.
Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie w Kościele pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Michałowicach w obecności rodziców, nauczycieli oraz starszych koleżanek i kolegów ze szkoły. W tym dniu ksiądz Józef Meler w trakcie mszy poświęcił pierwszoklasistom tornistry oraz przybory szkolne.
Po uroczystości ślubowania, pierwszoklasiści udali się do szkoły i tam zaprezentowali wspaniały program artystyczny składający się z piosenek i wierszyków. Wszyscy wyglądali bardzo odświętnie, a na twarzach rodziców malowała się duma i zachwyt. Brawom nie było końca. Po części artystycznej, dzieci zostały pasowane przez Panią pedagog Karolinę Literowicz oraz otrzymały pamiątkowe obrazki święte. Rodzice przygotowali niespodziankę dla swych pociech w postaci tuby ze słodyczami. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa, a po niej wszyscy uczniowie razem z rodzicami zasiedli do stołu z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców klasy pierwszej.
Do grona uczniów Szkoły Podstawowej SPSK w Michałowicach dołączyli: Jakub Chrobak, Ignacy Czajkowski, Karolina Drozd, Damian Fediów, Dawid Gregorasz, Michał Guguła, Dominik Kasprzycki, Anna Król, Yesenia Orel, Malwina Owsiak, Marcel Pytel, Fabian Rear, Bartosz Ross, Martyna Wężyk.
 
Wychowawca klasy mgr Julita Zagdańska.
 
 pasowanie