default_mobilelogo

pielgrzymka2017 0319 czerwca br., podczas XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Szkół i Przedszkoli SPSK na Jasną Górę, mieliśmy możliwość podziękowania Panu Bogu i Maryi za wszelkie łaski mijającego roku szkolnego.

W tym roku w sposób szczególny w miłosierne ręce Matki Bożej złożyliśmy podziękowania dla Jej Syna za 25 lat istnienia i rozwoju Stowarzyszenia, za wszelkie łaski, które płynąc ze źródeł Bożego Miłosierdzia, umożliwiły powstanie i prowadzenie szkół.

Czarnej Madonnie, w 300-lecie Koronacji Jasnogórskiego wizerunku, podziękowaliśmy za przekazane 100 lat temu orędzie fatimskie dla każdego człowieka i całego świata oraz za troskę o dobre życie i zbawienie każdego z nas.

W czasie Mszy św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Marka Mendyka – Asystenta Rady Szkół Katolickich, przedłożyliśmy też nasze prośby i osobiste podziękowania.

Msza zakończyła się aktem zawierzenia, w którym pani Prezes – Maria Chodkiewicz powierzła wstawiennictwu Maryi wszystkie szkoły prowadzone przez Stowarzyszenie, uczniów i nauczycieli z każdej z placówek oraz wszelkie problemy i radości.

Nasz ministrant – Tomek Skrzypczak miał zaszczyt posługi biskupowi. Został wyznaczony do podtrzymywania w czasie liturgii pastorału, czyli został insygniarzem. Natomiast Dagmara Szczepańska odczytała modlitwę wiernych. Na uroczystości nie zabrakło pocztu sztandarowego naszej szkoły. Pamiętaliśmy także o emblematach identyfikujących szkołę: koszulkach z logo placówki, chustach i proporcu.

Bawilśmy się wspaniale na koncercie młodych muzyków „Sąsiedzi”, a na koniec uczestniczyliśmy w Koronce do Miłosierdzia Bożego.

W drodze powrotnej do Michałowic, zatrzymaliśmy się na postój w McDonaldzie.